سرسیلندر

اجزای سرسیلندر

سرسیلندر در واقع آخرین بلوک سیستم پیشرانه است که امروزه به طور کلی از آلیاژهای سبک مانند آلومینیوم برای کاهش وزن ساخته شده است. روی سرسیلندر علاوه بر اجزای مکانیکی و الکترونیکی، سوپاپ‌ها و لوازم جانبی آن‌ها، شمع‌ها و میل بادامک و مجاری برای هدایت جریان آب در اطراف محفظه احتراق برای خنک شدن موتور وجود دارد.

موتور و اجزای آن

بیشتر موتورهای مورد استفاده در اتومبیل‌ها از نوع احتراق داخلی هستند. پیشرانه احتراق داخلی به پیشرانه‌ای گفته می‌شود که در آن کل سوخت و هوا در محفظه احتراق مشتعل شده و انرژی شیمیایی موجود در آن به انرژی مکانیکی و در نهایت چرخش و حرکت خودرو تبدیل می‌شود. موتور را می‌توان از نظر چیدمان سیلندر به انواع خطی، V شکل، W شکل و تخت طبقه بندی کرد.

یک موتور احتراق داخلی از دو جز اصلی، بلوک سیلندر و سرسیلندر تشکیل شده است. این دو جز شامل سوپاپ و متعلقات سوپاپ، شمع، میل بادامک، پیستون، رینگ‌‌های پیستون، شاتون، میل لنگ، یاطاقان، فلایویل، پمپ آب، منیفولد ورودی و خروجی، محفظه روغن و پمپ روغن است. در سرسیلندر اجزای مستقل دیگری مانند سیستم‌های سوخت رسانی انژکتور یا کاربراتور، سوپرشارژها و توربوشارژرها و بخشی از سیستم الکتریکی اتومبیل نیز قرار دارد.

واشر سرسیلندر و سرسیلندر

مجرای انتقال روغن از کارتر (به اشتباه کارتل هم گفته میشود) به میل بادامک و قطعات متحرک در سرسیلندر وجود دارد. اتصال سرسیلندر با بلوک سیلندر با یک واشر پرس شده چند لایه ساخته شده از فلز و کامپوزیت نسوز به نام واشر سرسیلندر به منظور جلوگیری از نشت آب، روغن و محصولات احتراق عایق می‌شود. باز شدن لایه‌های مختلف در اثر سایش، آب بندی خود را از دست داده و باعث می‌شود آب به محفظه احتراق وارد یا روغن و آب ترکیب شوند و در برخی موارد باعث آزاد شدن گازهای فشار قوی از احتراق و در نتیجه باعث افت کمپرس می‌شود.

واشر سر سیلندر
واشر سرسیلندر

سوپاپ‌ها، میل بادامک و لوازم آن‌ها

سوپاپ‌ها اجزایی هستند که برای ورود مخلوط سوخت و هوا به داخل محفظه احتراق و همچنین خروج محصولات احتراق از طریق منیفولد دود و اگزوز استفاده می‌شوند. معمولاً یک فنر در میل سوپاپ‌ها قرار می‌گیرد که باعث می‌شود دریچه2ها بسته بمانند و دریچه‌ها توسط میل بادامک باز شوند. میل بادامک یک شفت فولادی دوار است که در قسمت سرسیلندر موتورهای امروزی قرار دارد و توسط تسمه تایم با حرکت میل لنگ می‌چرخد.

میل بادامک با اعمال نیرو توسط بادامک‌ها یا اسبک‌ها به انتهای سوپاپ‌ها یا استکان تایپیت باعث باز شدن سوپاپ‌ها می‌شود. سوپاپ‌ها معمولاً از فولاد ساخته می‌شوند و انتهای سوپاپ‌ها روی یک سطح از فولاد سخت در سرسیلندر قرار می‌گیرد که باید با آب بندی کامل در این سطح از خروج فشار کمپرس جلوگیری کند.

برای جلوگیری از ورود روغن به محفظه احتراق، از کاسه نمد لاستیکی نیز استفاده می‌شود که به آن کاسه نمد ساق سوپاپ یا اصطلاحاً گیت لاستیکی گفته می‌شود. گاهی اوقات در انتهای میل سوپاپ یک دیسک فلزی کوچک به نام “شیم” قرار دارد که برای پر کردن فضای بین استکان تایپیت و انتهای میل سوپاپ استفاده می‌شود.

سرسیلندر
سوپاپ ها و متعلقات

پیستون و رینگ‌های پیستون

پیستون‌ها قطعات استوانه‌ای در سرسیلندر و سیلندر هستند که باعث چرخش میل لنگ می‌شوند و با یک حرکت رفت و برگشتی در داخل محفظه سیلندر نیرو تولید می‌کنند. برای ساخت پیستون از آلیاژهای آلومینیوم، چدن یا فولاد استفاده می‌شود. فشار حاصل از احتراق سوخت و هوا به پیستون‌ها وارد می‌شود و باعث پایین آمدن آن‌ها می‌شود و کار و نیرو تولید می‌کند.

در سطح کناری پیستون‌ها شیارهای محیطی وجود دارد که رینگ های پیستون بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد. رینگ پیستون یک رینگ حلقه‌ای شیاردار است که دارای دو نوع فشاری و روغنی است. رینگ‌های فشاری در بالای پیستون بین بدنه پیستون و سیلندر قرار گرفته و از نفوذ گازهای فشار بالا به محفظه روغن جلوگیری می‌کند. تعداد این رینگ‌ها دو یا بیشتر است و از فولاد کروم سخت ساخته شده‌اند. رینگ روغنی در پایین پیستون نصب شده و دیواره سیلندر را روان می‌کند تا اصطکاک را کاهش دهد. شکستگی یا فرسودگی این رینگ‌ها می‌تواند باعث نشت کمپرس موتور یا ورود روغن به محفظه احتراق و ایجاد دود شود.

شاتون و گژن پین

شاتون یک میله فولادی است که از یک طرف توسط یک پین به نام گژن پین و از طرف دیگر توسط یاتاقان‌ها به میل لنگ متصل می‌شود. شاتون حرکت رفت و برگشتی پیستون را به حرکت چرخشی میل لنگ متصل می‌کند. از یاتاقان در اتصال شاتون به میل لنگ استفاده می‌شود تا از تماس مستقیم میل لنگ با شاتون جلوگیری شود و همچنین خوردگی و اصطکاک ناشی از دوران میل لنگ باعث سایش و اصطکاک شاتون نشود.

سرسیلندر
شاتون و متعلقات

واشر سرسیلندر

سر سیلندر توسط پیچ به داخل بلوک موتور پیچ می‌شود و قطعه ای به نام واشر سرسیلندر بین این دو مهر و موم می شود. اگر واشر سرسیلندر بی کیفیت باشد، ممکن است باعث سوختن سر سیلندر شود یا باعث نفوذ آب به روغن شود، اصطلاحاً آب و روغن را قاطی کند. واشر سرسیلندر توانایی تحمل دمای 1500 درجه سانتیگراد را دارد. از چندین لایه پنبه نسوز، کروم و آلومینیوم ساخته شده است به طوری که دو قسمت بلوک و سرسیلندر کاملا به هم چسبیده و مهر و موم می شوند.

سوزاندن واشر سر سیلندر در یک لحظه و یک دقیقه اتفاق نمی افتد. ابتدا آب رادیاتور گرم شده و درجه حرارت بالا می رود. چند دقیقه بعد از رسیدن آمپر به خط قرمز جدید، آسیب دیدگی واشر شروع می شود. به همین دلیل توصیه می شود در صورت اطلاع از چنین وضعیتی در موتور اتومبیل خود، از ادامه مسیر خودداری کنید و با یدک کش ماشین خود را به تعمیرگاه برسانید. زیرا اگر بی خیال از مسئله بگذرید، ممکن است با جدیت بیشتری ماشین شما را تهدید کند و هزینه های گزافی متحمل شوید.

سرسیلندر
نمایی از مجموعه پیستون و میل لنگ

خرید سرسیلندر

برای سفارش و خرید سرسیلندرهای استوک خودروهای مختلف از جمله پژو، زانتیا، مگان، ماکسیما، سوزوکی، محصولات هیوندا، کیا، تویوتا و … می‌توانید آن را از طریق سایت استوک دهنمکی انتخاب و خریداری کنید. همچنین می‌توانید با شماره های تماس که در ابتدای سایت درج شده است تماس بگیرید.

فروشگاه اینترنتی استوک دهنمکی ارائه دهنده انواع قطعات استوک و فابریک موتور و بدنه شامل گیربکس، موتور، سرسیلندر، سیلندر و … آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز به صورت حضوری و آنلاین است.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.