موتور گیربکس

موتور گیربکس حلزونی

در این مقاله به معرفی ویژگی ها و مشخصات موتور گیربکس های حلزونی می پردازیم. در ابتدا به معرفی مفهوم موتور گیربکس می پردازیم سپس بررسی به طور خاص گیربکس حلزونی را معرفی می کنیم.

در واقع موتور گیربکس از قطعات مهم صنعت است که خیلی از شرکت های بزرگ و کوچک از آن استفاده می کنند. برای انتخاب و خرید موتور گیربکس حلزونی حتما این مقاله را مطالعه کنید.

موتور گیربکس حلزونی

گیربکس اسکرو یا همان حلزونی به عنوان ارزان ترین و پر کاربرد ترین نوع گیربکس در دستگاه ها و ماشین آلات سبک صنعتی استفاده می شود. در گیربکس حلزونی وظیفه انتقال نیرو توسط دو دنده انجام می شود. موتور گیربکس حلزونی در واقع یک گیربکس همراه با موتور است که بنا به درخواست مشتری با موتور الکتریکی مورد نیاز تهیه می شود.

همه گیربکس های ذکر شده بنا به درخواست مشتری می توانند بصورت گیربکس تک یا یا همراه با موتور تهیه شوند که همان موتور گیربکس یا گیربکس برقی است. لطفا برای دریافت لیست قیمت گیربکس با سایت استوک دهنمکی تماس بگیرید.

مشخصات فنی

موتور گیربکس حلزونی به دلیل شباهت آن به حلزون به این نام معروف است. البته مدل های دیگری با ظاهر مکعبی هم وجود دارد. گیربکس حلزونی از یک شفت و یک چرخ دنده برنزی یا آلومینیوم پیچی شکل با مقاومت بالا تولید می شود. گیربکس حلزونی از یک توپی کروی، شفت و بلبرینگ تشکیل شده و امکان اتصال مستقیم شفت به موتور الکتریکی وجود دارد. ماده بدنه این گیربکس ها بیشتر چدن یا آلومینیوم است و مقاومت بالایی در برابر لرزش و ارتعاش دستگاه دارد.

اجزا

ورودی گیربکس از فولاد ساخته شده است که در تماس با دنده خروجی برنجی است و همزمان سرعت را کاهش می دهد، همچنین وظیفه تغییر 90 درجه زاویه خروجی را نیز دارد. این ویژگی گیربکس حلزونی آن را به یکی از بهترین انتخاب های طراحان برای نصب روی مخزن های میکسر در میکسرهای کوچک تبدیل کرده است.

موتور گیربکس
مقطع یک گیربکس حلزونی

دنده برنجی گیربکس حلزونی از ترکیبی از فسفر و آلیاژ برنز ساخته شده است که باعث سختی و مقاومت در برابر سایش می شود و عمر دنده برنجی که در اصل یک دنده قربانی است با این روش افزایش می یابد. ماردون که در قسمت ورودی گیربکس است از طرفی به نیروی محرکه متصل است که معمولاً یک موتور الکتریکی است. از آلیاژ فولاد سخت شده ساخته شده است.

در قسمت بیرونی گیربکس، دو نوع پوسته برای نگه داشتن چرخ دنده ها در داخل و نصب شده بر روی دستگاه وجود دارد. در بیشتر موارد از پوسته آلومینیوم استفاده می شود. در اندازه های بزرگتر که می توانند بیش از 500 نیوتن متر گشتاور را تحمل کنند، از پوسته چدن که تحمل بیشتری نسبت به پوسته آلومینیوم دارد استفاده می شود.

زاویه بین دنده های برنجی و فولادی در گیربکس حلزونی به گونه ای است که در نسبت تبدیل 1:30 امکان حرکت خروجی گیربکس بدون حرکت ورودی وجود ندارد، که به آن قابلیت برگشت ناپذیر گفته می شود . این ویژگی اجازه می دهد تا از جعبه دنده های حلزونی در آسانسورها، نوار نقاله ها و قسمت هایی از صنعت استفاده شود که برگشت ناپذیری یک مزیت است.

انواع گیربکس حلزونی

بر اساس ظاهر

مارک BONFIGLIOLI و مارک MOTOVARIO ایتالیا برجسته ترین مارک های طراحی گیربکس حلزونی در جهان هستند. اکثر سازندگان این نوع گیربکس ها به استانداردهای طراحی شده توسط این دو شرکت اعتماد می کنند و گیربکس های خود را بر اساس شکل دایره ای (bonfilioli) و شکل  مکعبی (motovario) به بازار عرضه می کنند. مارک های داخلی مانند سهند و رهنما این نوع گیربکس را با کیفیت خوب ارائه می دهند. گیربکس دایره ای در تایپ 86 و گیربکس چینی با شکلی مشابه Motovario پر تیراژ ترین و پر فروش ترین انواع گیربکس حلزونی در ایران هستند.

موتور گیربکس
گیربکس حلزونی Bauer

بر اساس شفت ها

گیربکس حلزونی سری VF: این نوع گیربکس که به جعبه دنده دستی (گیربکس دستی) یا جعبه دنده کوچک نیز معروف است. در قسمت ورودی خود دارای یک شفت (اتصال به موتور) است. دو نوع جعبه دنده وجود دارد که می تواند جابجا شود. حالت اول از چرخ دستی و نیروی دست انسان برای حرکت دادن جعبه دنده استفاده می شود.

گیربکس دستی به دلیل سرعت کم از دقت، اصطکاک کم و صدای کم برخوردار است. یکی از معایب آن گشتاور کم به دلیل نیروی انسانی آن است. گیربکس حلزونی دستی در مخلوط کن بتن دیده می شود. نوع دیگر گیربکس حلزونی VF از موتورهای الکتریکی استفاده می کند. این نوع گیربکس را می توان با استفاده از کلاچ، کوپلینگ، تسمه پولی و … به طور غیر مستقیم به موتور الکتریکی متصل کرد.

 سری MVF: این گیربکس دارای یک شاخه هالو و یک فلنج اتصال در ورودی خود است که اتصال به موتور را آسان می کند. این مدل گیربکس در تنور های نانوایی، ماشین آلات کشاورزی ، آسانسور و … موثر است.

 سری FC: با ورودی و خروجی شافت دارای فلنج است.

گیربکس ترکیبی VF و FC: گیربکس با شافت ورودی و فلنج خروجی که دارای خصوصیات هر دو دسته است. مواد بدنه این نوع گیربکس ها از آلومینیوم یا چدن مطابق با تحمل تنش ساخته شده اند.

گیربکس ترکیبی MVF و FC: این گیربکس دارای ورودی و خروجی هالو است که نصب آن را آسان کرده است. این گیربکس در انواع مختلفی ارائه می شود و بدنه آن از چدن ساخته شده است. کاربرد آن در صنایعی مانند نیروگاه ها، صنایع دریایی، کشاورزی و … کاربرد دارد.

 

زمان تعویض گیربکس حلزونی

تمام قطعات ساخته شده توسط انسان عمر محدودی دارند. گیربکس های حلزونی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. شرایط نگهداری و انتخاب مناسب می تواند پارامترهای مهمی برای طولانی شدن مصرف باشد.

علائم هشدار دهنده تعویض 

تیز شدن: همانطور که قبلاً ذکر شد، این گیربکس خاصیت برگشت ناپذیری در گشتاور بالا را دارد. با گذشت زمان، به دلیل فشار زیادی که به گوشه های انتهای چرخ دنده وارد می شود، سطح تماس کاهش می یابد. در این حالت جعبه دنده نمی تواند فشار قبلی را تحمل کند. در آسانسور دیده می شود که هنگام ایستادن روی کف ها، شاهد یک رکود یا حرکت کامل هستیم و به آرامی پایین می آییم. در این موارد، گاهی اوقات مشاهده می شود که گیربکس هنوز هم در بارهای کمتر از بار اسمی خاصیت برگشت ناپذیری دارد.  بهتر است برای جلوگیری از چالش های موجود، آن را تعویض کنید.

رد کردن: در مواردی استفاده می شود که مرحله تیز شدن را پشت سر بگذاریم و جعبه دنده در هنگام توقف دیگر نمی تواند در برابر هیچ باری مقاومت کند و باید سریعاً تعویض شود.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.