موتور گیربکس

موتور گیربکس دور پایین

در این مقاله به معرفی موتور گیربکس دور پایین می پردازیم. در ابتدا به معرفی مفهوم موتور گیربکس و سپس انواع گیربکس را معرفی می کنیم.

در واقع موتور گیربکس ها از قطعات مهم صنعت هستند که خیلی از شرکت های بزرگ و کوچک از آن استفاده می کنند. برای انتخاب و خرید موتور گیربکس دور پایین حتما این مقاله را مطالعه کنید.

معرفی موتور گیربکس

موتور گیربکس شامل یک گیربکس و یک موتور الکتریکی DC یا AC است که با هم ترکیب شده اند و می تواند همزمان عملکرد یک موتور الکتریکی و گیربکس را داشته باشد.

موتور الکتریکی

موتور الکتریکی یا همان الکتروموتور ها می توانند با جریان برق متناوب و مستقیم کار کنند. این قطعه قابلیت تبدیل انرژی الکتریسیته به انرژی مکانیکی را دارد. به طور کلی به دو دسته کلی موتور AC و DC تقسیم می شود.

معرفی گیربکس

در واقع وظیفه گیربکس انتقال نیرو از تولید کننده به مصرف کننده است. این انتقال نیرو در جهت افزایش/کاهش گشتاور و یا سرعت دوران است. و یک تعادل را بین این دو طرف (تولید و مصرف) ایجاد می کند. می توان از گیربکس ها برای تغییر جهت دوران هم استفاده کرد (یعنی هم ساعتگرد و هم پاد ساعتگرد). خروجی کار اغلب گیربکس های استفاده شده در صنعت گشتاور است. و در تناسب با نوع کاربری آن گشتاور یا سرعت دورانی را کاهش یا افزیش می دهد.

موتور گیربکس چیست

موتور گیربکس در واقع یک سیستمی است برای انتقال و افزایش قدرت. دارای یک منبع نیرویی و یک سیستم انتقال قدرت است. باعث می شود سرعت و دور موتور کاهش یافته و آن را تبدیل به قدرت کند یعنی دور خروجی موتور کاهش پیدا می کند ولی گشتاور (قدرت) آن افزایش می یابد.

موتور گیربکس قطعه ای با ابعاد نه چندان بزرگ و با استحکام بالا است که مثل گیربکس می تواند با کاهش سرعت و دور موتور در یک سیستم انتقال قدرت باعث افزایش گشتاور و بلعکس بشود.

موتور گیربکس معمولا در تجهیزاتی که وظیفه جابه جایی وسایل سنگین را دارند، به کار می رود. در اکثر موتور گیربکس های صنعتی از موتور های الکتریکی AC استفاده می کنند. هرچند که موتور های DC هم دارای کاربرد های مختلفی در صنعت هستند.

موتور گیربکس دور پایین چیست

موتور گیربکس های دور پایین با گشتاور بالا به طور خاص برای جابجایی قطعات و تجهیزات سنگین با سرعت کمتری طراحی شده اند. با تأمین نیرو یا گشتاور زیاد در سرعت کمتری، می توان اجسام بزرگ یا سنگین مانند درها، بالابرها، دروازه ها و سایر دستگاه ها را به صورت کنترل شده تری حرکت داد.

بسته به نیازهای خاص کنترل حرکت، بسیاری از برنامه ها به موتور هایی نیاز دارند که با سرعت بالا کار می کنند. سپس می توان با افزودن گیربکس، این میزان حرکت را کاهش و تنظیم کرد. موتورهای مورد استفاده در پمپ ها، ژنراتورها و سایر ماشین آلات موتوری دارای این کنترل ها هستند تا عملکرد آنها متفاوت باشد.

با این وجود موتور گیربکس های دور پایین به طور خاص برای کار در سرعت های پایین تر و کند تر طراحی شده اند. بنابراین برای کنترل عملکرد بیشتر نیازی به گیربکس نیست. کاهش دور برای عملکرد های خاص مفید است.

موتور گیربکس
یک موتور گیربکس دور پایین

کاربردهای متداول موتور گیربکس دور پایین

از موتور گیربکس های دور پایین به طور مکرر در سیستم ها و ماشین آلات استفاده می شود. و باید وزن قابل توجهی را به روشی کنترل شده و ایمن بلند کنند. قدرت گشتاور بالای این موتور ها برای جابجایی وزن اجسامی مانند درب آسانسور، دروازه های ایمنی و ایمنی خودکار، موانع اضطراری، بالابرهای باری، سیستم های حمل بار، درهای گاراژ و موارد دیگر لازم است. آنها در میان موتورهای هوافضا و موتورهای الکتریکی جایگزین برای آسانسورهای باری گنجانده شده اند.

سرعت کم این موتور گیربکس کمک می کند تا اجسام سنگین با دقت کنترل شوند و مسیر دقیق حرکت را دنبال می کنند. موتورهای دور پایین ضروری در کاربردهای حیاتی، مانند هواپیما، ساختمان های عمومی و سیستم های حمل و نقل مختلف است. آنها اشکال مختلفی از اتوماسیون و مکانیزاسیون را حتی در شرایط ویژه ای نیز ممکن می سازند.

موتور گیربکس
یک موتور گیربکس

آنلاین موتور گیربکس دور پایین خریداری کنیم یا حضوری؟

امروزه با افزایش اطلاعات مردم نسبت به فضای اینترنت و مزایای آن، فروشگاه ها و سایت های اینترنتی مختلفی هستند که محصولات متنوعی را ارائه می دهند. همچنین فروشگاه های اینترنتی هم به وجود آمده اند که محصولات صنعتی را می فروشند و شما می توانید قطعه خود را از این فروشگاه ها خریداری کنید یا از آن ها به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

اغلب قیمت های بیان شده محصولات در این فروشگاه های اینترنتی، کم تر از فروشگاه های بیرون است. دلیل آن هم به علت کمتر بودن هزینه های فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه های سنتی می باشد. همچنین فروشگاه های اینترنتی تنوع بیشتری در کالا ها نسبت به فروشگاه های موجود در شهر دارند. شما می توانید برای خرید موتور گیربکس با سایت استوک دهنمکی ارتباط برقرار کنید. یا با شماره های معرفی شده در سایت تماس بگیرید.

توصیه ما این است که از روش های آنلاین برای خرید موتور گیربکس استفاده کنید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.