ناک زدن

ناک زدن موتور خودرو

ناک زدن یا ضربه موتور خودرو یکی از رایج‌ترین پدیده‌ها و مشکلات صاحبان خودرو خصوصاً در ایران است که به دلایل خاصی رخ می‌دهد. ناک زدن متفاوت از صدای معمولی موتور است.

شنیدن صداهای غیرمعمول از موتور ماشین دلایل مختلفی دارد که در هر صورت باید جدی گرفته شود. موتور خودرو یک قسمت مهم و گران قیمت است که در آن هرگونه اختلال باعث اختلال یا توقف خودرو می‌شود. بنابراین توجه به آن بسیار مهم است.

ناک زدن چیست؟

ناک زدن حالتی است که در آن موتور صدای کوبیدن تولید می‌کند. این صدای ضربه زدن به ویژه هنگامی که موتور در دور کم کار می‌کند قابل توجه است. بسیاری از رانندگان از ناک زدن موتور چشم پوشی می‌کنند و انتظار دارند این مشکل خود به خود برطرف شود، اما اگر این روند ادامه یابد آسیب جدی به موتور وارد می‌شود.

ناک زدن
احتراق نادرست و ناك زدن

چگونه ناک زدن موتور را بفهمیم؟

از ناک زدن بعضاً به عنوان پینگ پینگ یا صدای اصابت گلوله به دیواره یاد می‌شود، این بدان معناست که چندین مشکل عمده در موتور خودرو وجود دارد. برخی از این مشکلات ممکن است به راحتی برطرف شوند. در حالی که برخی دیگر ممکن است خسارت بیشتری را نشان دهند.

اگر مدتی به موتور خودروی خود گوش دهید و مطمئن باشید که صدای ناک بیشتر شبیه پینگ است، نوع صدا را به درستی شناسایی کرده‌اید. به طور معمول، ناک زدن موتور زمانی اتفاق می‌افتد که سوخت به طور ناهموار در سیلندرهای موتور بسوزد.

وقتی سیلندرها تعادل سوخت و هوای مناسب داشته باشند، مخلوط سوخت و هوا که وارد سیلندر می‌شود به طور منظم در محفظه احتراق روشن می شود و پیستون را پایین آورده و قدرت موتور را تولید می‌کند و آن را به چرخ‌ها منتقل می‌کند و خودرو را به حرکت در می‌آورد.

این چرخه به طور منظم تکرار می‌شود. ضربه زدن زمانی اتفاق می‌افتد که مخلوط سوخت و هوا به طور نامنظم بسوزد و در زمان نامناسب مشتعل شود. این امر باعث ایجاد صدای آزار دهنده و آسیب احتمالی به دیواره‌های سیلندرها و پیستون‌ها می‌شود.

دلایل ناک زدن موتور خودرو

ناک زدن
کج شدن شاتون

اکتان پایین بنزین

اكتان سازگار با خودرو توسط كارخانه توصیه می‌شود و شنیدن صداهای غیرمعمول موتور و ناک زدن در مواقعی كه اكتان بنزین كمتر از تعداد تعیین شده باشد طبیعی است. استفاده از بنزین بی‌کیفیت به خودرو آسیب می‌رساند، بنابراین بهتر است از بنزین سوپر و اکتان استفاده کنید. استفاده از مکمل‌های نامرغوب نیز می‌تواند صدمه جدی به موتور وارد کند.

هنگامی که مخلوط هوا و بنزین متراکم می‌شود، انفجار ناشی از خود اشتعال سریعتر رخ می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که انفجار توسط شمع انجام شود زیرا عدد ایده آل برای اکتان 98 بنزین است و با این مقدار مخلوط هوا و بنزین به حداکثر تراکم می‌رسد. سپس انفجار در اثر جرقه شمع باعث ایجاد فشار به پیستون می‌شود. اما بنزینی که در بهترین شرایط در ایران وجود دارد، یعنی بنزین سوپر، دارای عدد اکتان 91 و بنزین معمولی دارای عدد اکتان 85 است.

فرسودگی یاتاقان‌ها

پیستون‌هایی که در موتور بالا و پایین می‌شوند میل لنگ را می‌چرخانند که در نهایت نیرو را به چرخ‌ها می فرستد. یاتاقان حرکت پیستون را که با گذشت زمان فرسوده می‌شود یا از موقعیت محوری خود خارج می‌شود، تسهیل می‌کند. با خراب شدن یاتاقان‌ها، پیستون‌ها صدای ضربه‌ای در برابر میل لنگ ایجاد می‌کنند که به نظر می‌رسد صدای ناک زدن است.

زمانی که یاتاقان از بین رفت، طولی نمی‌کشد که یاتاقان خود را به میل لنگ و سایر شاتون های اطراف میل لنگ متصل می‌کند. برای رفع این مشکل ممکن است به یاتاقان‌های جدیدی نیاز باشد، در غیر این صورت باید پیستون‌ها یا میل لنگ‌ها را تعمیر کرد. این مشکل معمولاً به دلیل کمبود روغن رخ می‌دهد، اگرچه فرسودگی یاتاقان می‌تواند به طور طبیعی بیش از 100000 کیلومتر باشد.

از دلایل دیگر ناک زدن موتور می‌تواند شامل انژکتورهای کثیف، سنسور ناک (میزان برخورد داخل سیلندر را بررسی کند)، واشرهای فرسوده و گرم بودن موتور نسبت به عملکرد طبیعی آن باشد.

شمع‌های نامناسب

هر شمع مقاومت متفاوتی در برابر گرما دارد. استفاده از شمع‌های غیر استاندارد و بی‌کیفیت بر عملکرد موتور تأثیر می‌گذارد. همچنین اگر شمع خودرو به موقع تعویض نشود‌، باید منتظر ناک زدن موتور باشید.

حل این نوع مشکلات معمولاً بسیار ساده است و اکثر افراد می‌توانند این کار را به تنهایی انجام دهند. علاوه بر تعویض فیلتر هوا و تمیز کردن سیستم سوخت، می‌توان با تعویض شمع‌های قدیمی و نامناسب، قدرت و کارایی را به ماشین بازگرداند و به طور بالقوه ناك زدن موتور را تمام کرد.

شمع‌ها عمر مفیدی دارند و در صورت معیوب بودن منجر به کاهش قدرت موتور و مصرف سوخت بیشتر می‌شوند. تعویض شمع بسته به نوع خودرو منطقی است که هر 20،000 تا 30،000 کیلومتر انجام شود.

 

ناک زدن
شمع فرسوده

ترکیب نامناسب سوخت و هوا

اگر ترکیب سوخت و هوا درست نباشد، منجر به احتراق ناقص می‌شود که به پیستون و سیلندر آسیب می‌رساند.

روغن موتور و شرایط آن

روغن‌موتور پس از مدتی خاصیت‌و‌کارایی خود را از دست می‌دهد و باید در زمان مشخصی تعویض شود. اگر سر سیلندر به درستی روغن کاری نشود، صدای ناک از موتور شنیده می‌شود.

رسوبات کربنی

استفاده از مواد افزودنی در سوخت از نشست رسوبات روی سیلندر و سایر اجزا جلوگیری می‌کند. اگر این ماده افزودنی در سوخت نباشد، رسوبات کربن روی قطعات می‌نشیند و باعث ناک زدن موتور می‌شود.

بیشتر خودروها برای جلوگیری از تشکیل رسوبات کربن نیاز به استفاده از پاک‌کننده‌های کربن دارند. هنگامی که سوخت با اکسیژن مخلوط شده و سپس مشتعل می‌شود و از آنجا که بنزین و گازوئیل از مولکول‌های کربن بیشماری تشکیل شده است، پس مانده کربن بر روی دیواره‌های سیلندر، شمع‌ها و سایر اجزا در فرآیند احتراق جمع می‌شود و باعث ناک زدن موتور می‌شود.

 این رسوبات باعث کاهش حجم داخل سیلندر و افزایش تراکم (تراکم سوخت) می‌شوند. به عبارت دیگر، این رسوبات فضای مهم سیلندر را که برای عملکرد طبیعی موتور در مخلوط کردن هوا و سوخت مورد نیاز است، اشغال می‌کنند. به عنوان مثال، رگ‌های خونی مسدود شده توسط رسوبات کلسترول را در نظر بگیرید. هرچه انسداد بیشتر باشد، خون کمتری به عروق سرازیر می‌شود.

ناک زدن
رسوبات کربنی روی پیستون

ناک زدن منجر به چه چیزی می‌شود؟

خوردگی بدنه سیلندر
از بین رفتن شمع‌ها
از بین رفتن سر سیلندر
ذوب شدن پیستون و سوپاپ خروجی
نشت دود از واشرها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.