سرسیلندر

کاربرد سرسیلندر

در موتورهای احتراق داخلی، سر سیلندر قطعه‌ای است که در بالای قسمت سیلندر قرار دارد. اگر بلوک سیلندر یک موتور را به تنهایی دیده باشید، متوجه خواهید شد که قسمت بالایی آن باز است و پیستون‌ها در داخل سیلندرها قابل مشاهده هستند. در بدنه موتور نیز سوراخ‌هایی وجود دارد که انتهای آن‌ها باز است. برای تکمیل ساختار بلوک سیلندر، یک سرسیلندر مورد نیاز است.

نقش سرسیلندر

سرسیلندر در مکالمات تعمیرکاران و فروشندگان این حرفه، قطعه‌ای شناخته شده و پرکاربرد است که می‌تواند دلیل محکمی برای اهمیت آن باشد. همچنین، همه كارشناسان معمولاً به مالكان وسایل نقلیه مختلف توجه و مراقبت دقیق از سرسیلندر و خودداری از انجام كارهایی را كه می‌تواند به این قطعه آسیب برساند، تأكید می‌كنند.

قلب هر خودرویی در وسط موتور آن می‌تپد و همان اندازه که نوع موتور بر عملکرد و کارایی خودرو تأثیر گذار است، سلامت آن بر سلامت سایر قسمت‌های خودرو و به طور کلی قسمت فنی آن نیز تأثیر می‌گذارد. موتور خودرو از چندین قسمت تشکیل شده و یک سیستم پیچیده و حرفه‌ای است.

سیستمی که در آن هر جز در سلامت و عملکرد موتور نقش حیاتی دارد. برخی از قطعات موتور و کیفیت آن‌ها نیز بر سلامت و عملکرد سایر قطعات و سیستم‌های خودرو تأثیر می‌گذارد و هرگونه خرابی در آن‌ها می‌تواند به سیستم‌های دیگری به جز خود موتور آسیب برساند.

دانستن جزئیات بیشتر در مورد این قسمت و عملکرد و کاربرد آن در موتور ممکن است رعایت نکات ایمنی مربوط به آن را آسان‌تر کند. بنابراین بیایید نگاهی دقیق‌تر به این قطعه مهم بیندازیم.

سرسیلندر
اجزا و قطعات سرسیلندر

کاربرد سرسیلندر

سرسیلندر همانطور که از اسمش پیداست بخشی از بلوک سیلندر است. اگر به بلوک سیلندر بدون لوازم جانبی دقت کنید، متوجه باز بودن سطح فوقانی خواهید شد. سرسیلندر این سطح را می‌پوشاند و محفظه احتراق را در داخل سیلندرها تشکیل می‌دهد. این قسمت فلزی که یکی از اجزای ثابت موتور است و روی بلوک سیلندر پیچ می‌شود، علاوه بر عایق بندی سیلندر، وظیفه جلوگیری از خروج گازها از سیلندرها را برای احتراق مناسب مخلوط سوخت و گاز بر عهده دارد.

سر سیلندر همچنین اجازه می‌دهد تا سوخت در زمان مناسب به طور موقت در سیلندر تزریق شود و دود از محفظه احتراق خارج شود. به این ترتیب، سر سیلندر دارای مجاری مختلفی برای تزریق سوخت و آب، خروج دود و ورود هوا است. این قطعه دارای بخش‌های مختلفی است که شامل موارد زیر است:

  • محل بسته‌شدن و قرار دادن شمع‌ها، این قسمت بسته به نوع سرسیلندر در قسمت‌های کناری یا بالایی آن نصب می‌شود.
  • سوپاپ‌ها، گیت‌های سوپاپ‌ها، سیت‌سوپاپ‌ها، میل سوپاپ و فنرها. که به منظور نصب سوپاپ‌ها روی سر سیلندر در جای مخصوص خود نصب می‌شوند.
  • مجاری آب و روغن.
  • منیفولدها، که شامل نازل‌های اگزوز و لوله‌های ورودی سوخت به داخل سیلندر است.
  • محل بستن ترموستات
سرسیلندر
سرسیلندر خودرو

ساختار سرسیلندر

سر سیلندر قطعه ای ریخته‌گری شده است که معمولاً از چدن یا آلیاژهای آهنی، مس یا آلومینیوم ساخته می‌شود. شکل کلی سرسیلندر متناسب با شکل سیلندر موتور است به طوری که تمام قطعات آن‌ها باید با هم همپوشانی داشته باشند (لازم به ذکر است که موتورهای دو زمانه فاقد سرسیلندر هستند). سر سیلندر باید کاملاً با قسمت بالای سیلندر همسو باشد تا از نشت گازهای محبوس شده در سیلندر یا گاز قابل اشتعال در محفظه انفجار جلوگیری کند.

علاوه بر این، سرسیلندر باید دارای مجاری در امتداد مجاری سیلندر باشد. تا آب و روغن از پوسته موتور به سر سیلندر جریان یابد. و پس از انجام کارهای روانکاری و خنک کننده، به سیلندر برگردد. البته برای آب بندی کامل بین سیلندر و سرسیلندر، از واشر موسوم به واشر سرسیلندر استفاده می‌شود. این واشر از مس و پنبه نسوز ساخته شده است و از عبور گاز یا مایعات از محل اتصال بین سیلندر و سر سیلندر جلوگیری می‌کند.

سر سیلندر توسط تعدادی پیچ کاملاً به بدنه موتور متصل می‌شود. سر سیلندر باید در پایین دارای سطح بسیار صاف و صیقلی باشد. البته این شرایط برای سطح بالای سیلندر نیز لازم است. خیره شدن یا وجود خراش‌های عمیق در بالای بدنه موتور یا پایین سر سیلندر می‌تواند از آب بندی کامل جلوگیری کند. اگر این نقص‌ها جزئی باشد، می‌توان با تراشکاری، آنها را برطرف کرد.

خرید سر سیلندر

برای سفارش و خرید سرسیلندرهای استوک خودروهای مختلف از جمله پژو، زانتیا، مگان، ماکسیما، سوزوکی، محصولات هیوندا، کیا، تویوتا و … می‌توانید آن را از طریق سایت استوک دهنمکی انتخاب و خریداری کنید. همچنین می‌توانید با شماره های تماس که در ابتدای سایت درج شده است تماس بگیرید.

فروشگاه اینترنتی استوک دهنمکی ارائه دهنده انواع قطعات استوک و فابریک موتور و بدنه شامل گیربکس، موتور، سرسیلندر، سیلندر و … آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز به صورت حضوری و آنلاین است.

سرسیلندر
واشر سر سیلندر

قطعات سر سیلندر

سر سیلندر چندین کانال دارد. برخی برای آب و روغن و برخی دیگر برای ورود هوا به محفظه احتراق است که منیفولد هوا نامیده می‌شود. گروه سوم برای حذف گازهای احتراق از محفظه احتراق طراحی شده است که به آنها منیفولد دود گفته می‌شود.

سیستم دیگری که بر روی سرسیلندر موتور نصب می شود سیستم سوپاپ است. که شامل سوپاپ، میل سوپاپ، پین ها، فنرها و سایر تجهیزات مرتبط است. البته محل سوپاپ‌ها در سر سیلندر نیز به روشی متناسب با سوپاپ ها از قبل نصب شده و عملیات آبکاری روی آنها برای آب‌بندی انجام شده است.

فشرده سازی مخلوط سوخت و هوا و انفجار این مخلوط در محفظه احتراق صورت می‌گیرد که در بدنه سر سیلندر نصب شده است. از نظر شکل و ابعاد انواع مختلفی از اتاق‌های احتراق وجود دارد. ناگفته نماند که سر سیلندر در زیر درپوش محافظت می‌شود.

قسمت‌های اصلی متحرک سرسیلندر سوپاپ‌های سرسیلندر هستند که باید کاملاً دقیق و متناسب با حرکات پیستون باز و بسته شوند. عملیات باز و بسته شدن این سوپاپ‌ها و همچنین زمان بندی آن (تعیین مدت زمان بسته شدن یا باز شدن سوپاپ) توسط میل بادامک انجام می‌شود. سایر قسمت‌های سر سیلندر که بی حرکت هستند، برای مقاومت در برابر دمای بالا ایجاد شده در اثر احتراق و همچنین ضربه های ناشی از انفجار سوخت کافی هستند. البته باز كردن مجرای آب و روغن نيز ضروری است.

سیلندرها فقط در موتورهای احتراق داخلی چهار زمانه موجود هستند. دلیل استفاده از آنها این است که اگر بخواهند سیلندرها یا پیستون‌ها به دلیل خرابی دستکاری شوند یا از بین بروند، با باز شدن سر سیلندر دسترسی به آنها بسیار راحت تر خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.