گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک بسیار ساده به نظر می رسد. اما مانند بیشتر وسایل متحرک، پیچیدگی های زیادی نیز دارد که عملکرد آن را آسان نشان می دهد.

موتور شامل یک میل لنگ مرکزی سنگین است که می چرخد ​و قدرت چرخاندن چرخ ها را فراهم می کند. “دور موتور” سرعت چرخش میل لنگ است که با چرخش در دقیقه یا “دور در دقیقه” اندازه گیری می شود. اکثر موتور ها اکثر قدرت خود را در یک دامنه نسبتاً کم انجام می دهند. اما برای رانندگی کردن با خودرو به رنج بیشتری نیاز داریم. سیستم انتقال یک اتصال حیاتی است شامل افزایش گشتاور برای شتاب گرفتن از حالت توقف یا جلوگیری از کار بیش از حد موتور در سرعت های بزرگراهی.

گیربکس اتوماتیک

یک گیربکس اتوماتیک از سنسورها برای تعیین زمان تغییر دنده استفاده می کند. و آن ها را با استفاده از فشار داخلی روغن تغییر می دهد. قطعات و قسمت های مختلف زیادی در گیربکس اتوماتیک وجود دارند و عملکرد واقعی آن ها به سادگی مدل ارائه شده در این مقاله نیستند. اجزای اصلی آن مبدل گشتاور (تورک کانورتر) و چرخ دنده های سیاره ای هستند.

متداول ترین نوع گیربکس اتوماتیک هیدرولیک اتوماتیک است. که از یک چرخ دنده سیاره ای، کنترل های هیدرولیکی و مبدل گشتاور استفاده می کند. انواع دیگر گیربکس های اتوماتیک شامل گیربکس های متغیر پیوسته (CVT)، گیربکس های دستی خودکار (AMT) و گیربکس های دو کلاچه (DCT) هستند. یک گیربکس اتوماتیک الکترونیکی (EAT) را می توان یک گیربکس کنترل شده الکترونیکی (ECT) یا یک سیستم اتوماتیک اتوماتیک الکترونیکی (EATX) نیز نامید.

گیربکس
گیربکس 8 سرعته اتوماتیک BMW

 

گیربکس اتوماتیک هیدرولیکی

متداول ترین طراحی سیستم انتقال قدرت اتوماتیک، هیدرولیک اتوماتیک است که به طور معمول از چرخ دنده های سیاره ای استفاده می کند که با استفاده از هیدرولیک کار می کنند. انتقال نیرو به جای کلاچ اصطکاکی که در بیشتر گیربکس های دستی استفاده می شود در اینجا از طریق مبدل گشتاور به موتور متصل می شود.

دنده و مکانیزم تعویض

یک گیربکس اتوماتیک هیدرولیکی به جای طراحی دنده دستی که در امتداد شافت های ورودی، خروجی و میانی قرار گرفته است، از چرخ دنده های سیاره ای استفاده می کند. برای تعویض دنده، هیدرولیک اتوماتیک از یک سری کلاچ داخلی یا باند اصطکاک یا بسته ترمز استفاده می کند. این دستگاه ها برای قفل کردن چرخ دنده های خاص استفاده می شوند، بنابراین تنظیم می شود که نسبت دنده در آن زمان از کدام یک استفاده شود.

مبدل گشتاور

برای ایجاد اتصال و جداسازی موتور، یک گیربکس اتوماتیک مدرن از مبدل گشتاور به جای کلاچ اصطکاکی استفاده شده در جعبه دنده دستی استفاده می کند.

قبل از دهه 1960، بیشتر گیربکس های اتوماتیک به جای مبدل گشتاور از کوپلینگ مایع استفاده می کردند، با این وجود مبدل گشتاور طراحی پیشرفته تری است که ضرب گشتاور را نیز فراهم می کند.

گیربکس اتوماتیک
برش مبدل گشتاور Silverado

انواع گیربکس اتوماتیک

گیربکس متغیر پیوسته (CVT)

یک گیربکس متغیر پیوسته (CVT) می تواند از طریق یک دامنه مداوم (بی نهایت) نسبت دنده، در مقایسه با گیربکس های اتوماتیک دیگر که تعداد محدودی از نسبت دنده را در مراحل ثابت ارائه می دهند، به طور یکپارچه تغییر کند. انعطاف پذیری CVT با کنترل مناسب ممکن است به موتور اجازه دهد تا در rpm  ثابت حرکت کند در حالی که خودرو با سرعت های مختلف حرکت می کند.

CVT در اتومبیل، تراکتور، UTV، اسکوتر موتور، اتومبیل برفی و ماشین آلات سنگین استفاده می شود.

متداول ترین نوع CVT از دو پولی متصل شده توسط زنجیر یا تسمه استفاده می کند. با این حال چندین طرح دیگر نیز در بعضی مواقع استفاده شده است.

گیربکس دو کلاچه (DCT)

یک گیربکس دو کلاچه، که بعضاً به آن گیربکس کلاچ دوبل گفته می شود از دو کلاچ جداگانه برای تنظیم دنده های فرد و زوج استفاده می کند. این طرح در واقع مانند دو گیربکس دستی به صورت جداگانه با کلاچ مربوط به آنها در یک پک با هم است و به عنوان یک سیستم واحد کار می کند. در بیشتر خودرو ها و کامیون ها، DCT به عنوان یک گیربکس اتوماتیک عمل می کند و برای تعویض دنده نیازی به فرمان راننده ندارد.

گیربکس دستی خودکار (AMT)

گیربکس دستی خودکار (AMT) که گاهی اوقات به آن دنده دستی بی کلاچ نیز گفته می شود، نوعی سیستم انتقال قدرت چند سرعته اتومبیل است. از نزدیک مبتنی بر طراحی مکانیکی گیربکس دستی معمولی است. سیستم کلاچ، تعویض دنده، یا هر دو به طور همزمان عمل می کند و نیاز به ورودی یا درگیری جزئی یا بدون راننده دارند.

گیربکس تیپ ترونیک

انتقال تیپ ترونیک که معمولاً در وسایل نقلیه اسپورت یا کاری استفاده می شود. در دهه 90 توسط پورشه به دنیا معرفی شد. عملکرد آن مشابه جعبه دنده دستی است، با این وجود از مبدل گشتاور به جای پدال کلاچ استفاده می کند. یک گزینه برای تعویض دنده اتوماتیک و یک گزینه برای راننده وجود دارد که حالت اتوماتیک را برای انتخاب دستی دنده لغو کند. یک ویژگی ایمنی داخلی وجود دارد که مانع از آسیب رساندن راننده به گیربکس در هنگام دنده معکوس می شود.

گیربکس اتوماتیک
گیربکس AL4 از نوع تیپ ترونیک در پژو 206

گیربکس AL4  ساخت شرکت رنو بوده و یکی از مدل های تیپ ترونیک گیربکس اتوماتیک است. شرکت های رنو و پژو در گذشته در اتومبیل های مختلف خود از گیربکس al4 استفاده کرده اند. به عنوان مثال، در اتومبیل های پژو مانند 308، پژو 206، 806، 807، 407 و…، از این جعبه دنده اتوماتیک استفاده می شود. رنو خود از این جعبه دنده در اتومبیل های خود مانند مگان، لوگان، داستر، لاگونا و … استفاده کرده است. اتومبیل های اتوماتیک ساخت داخل که طرحشان فرانسوی است از همان جعبه دنده اتوماتیک در طراحی آن استفاده شده است. به همین دلیل در خودروهای دستی می توان از جعبه دنده al4 به خوبی استفاده کرد.

سفارش گیربکس

برای سفارش و خرید گیربکس های استوک خودروهای مختلف از جمله پژو، زانتیا، مگان، ماکسیما، سوزوکی، محصولات هیوندا، کیا، تویوتا و … می توانید آن را از طریق سایت  استوک دهنمکی انتخاب و خریداری کنید. همچنین می توانید با شماره های تماس که در ابتدای سایت درج شده است تماس بگیرید.

فروشگاه اینترنتی استوک دهنمکی ارائه دهنده انواع قطعات استوک و فابریک موتور و بدنه شامل گیربکس، موتور، سیلندر و … آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز به صورت حضوری و آنلاین است.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.