یاتاقان

میل لنگ ثابت

معرفی میل لنگ

میل لنگ یکی از اساسی ترین قسمت های موتور است که حرکت خطی پیستون ها را به حرکت چرخشی تبدیل می کند. لنگ های متحرک میل لنگ و سر بزرگ شاتون توسط یاتاقان ها به هم متصل می شوند. هچنین پیستون به وسیله گژن پین، بوش و خار به سر کوچک شاتون اتصال داده می شود.
با حرکت پیستون به سمت بالا و پایین در قسمت محفظه احتراق، شاتون و در نتیجه میل لنگ حرکت می کند. میل لنگ نیروی چرخشی خود را از طریق پولی و تسمه های متصل به آن به قسمت های دیگر موتور منتقل می کند.

میل لنگ دارای لنگ های ثابت و متحرک است. لنگ ثابت توسط یاتاقان های ثابت روی بلوک سیلندر بسته می شوند و فقط حرکت چرخشی دارند و به همین دلیل به این نام خوانده می شوند. لنگ متحرک که علاوه بر حرکت چرخشی دارای حرکت دورانی نیز هستند، توسط یاتاقان متحرک به شاتون متصل می شوند. شاتون نیز از طریق گژن پین به پیستون متصل می شود و به این ترتیب حرکت رفت و برگشتی پیستون که اصطلاحاً ضربه پیستون نامیده می شود، به یک حرکت چرخشی تبدیل می شود.

یاتاقان

این وسیله امکان حرکت بین دو جسم را فراهم می کند. این قطعه نیم دایره و نازک است. در موتور اتومبیل، حرکت پیستون به سمت بالا و پایین توسط میل لنگ باید برای حرکت ماشین به حرکت چرخشی تبدیل شود. بنابراین میل لنگ باید نزدیک و در تماس با موتور باشد. از این قطعات برای این مجاورت و برای تکمیل اتصال آنها و برای تبدیل کامل پیستون به حرکت میل لنگ و جلوگیری از صدمات ناشی از این مجاورت استفاده می شود.

یاتاقان
یاتاقان ها

انواع یاتاقان‌ ها

با توجه به محل استفاده یاتاقان ها در موتورهای اتومبیل، دو نوع بر اساس عملکرد و موقعیت وجود دارد. که به عنوان یاتاقان ثابت و متحرک شناخته می شوند. ابتدا باید توضیح داد که این دو هر کدام به یکی از شفت های ثابت و متحرک میل لنگ متصل هستند. محور اصلی یا ثابت میل لنگ به بلوک سیلندر متصل شده و فقط به دور محور خود می چرخد. محور متحرک آن به میله شاتون متصل شده و در اطراف محور اصلی و ثابت می چرخد. یاتاقان ها، چه ثابت و چه متحرک، دو قطعه بوده و از دو نیم دایره تشکیل شده اند که به هم پیچ می شوند.

یاتاقان ثابت

این دسته نقش پشتیبانی از میل لنگ را بازی می کنند و با اتصال به اطراف محور ثابت میل لنگ، لقی را نسبت به بلوک پیستون و سیلندر تنظیم می کنند. میل لنگ همچنین هنگام چرخش تمایل به بازگشت متقابل نشان می دهد. نوع ثابت این تمایل را کنترل می کند که لقی میل لنگ است و از ضربه های احتمالی جلوگیری می کند. یكی از دو نیم دایره از این نوع كه یاتاقان میل لنگ نیز نامیده می شود، از یك طرف به بلوك سیلندر متصل شده و نیم دایره دیگر پس از پیچیده شدن به دور محور آن، به میل لنگ پیچ می شود. هر گیره حداقل دو یاتاقان ثابت دارد.

در موتورهای 4 سیلندر که بیشترین موتورهای مورد استفاده در صنعت خودرو هستند، 5 یاتاقان ثابت میل لنگ را نگه می دارند. این یاتاقان ها سوراخ شده اند تا روغن و روان کننده ها از طریق این سوراخ ها به میل لنگ برسند و حرکت چرخشی میل لنگ را تسهیل کنند. بین این سوراخ ها نیز شیارهایی دارند به طوری که روغن مانند هوا در آنها جریان می یابد.

یاتاقان
یاتاقان ثابت

یاتاقان متحرک

مابین میل نگ و شاتون یاتاقان متحرک وجود دارد. این یاتاقان شل بودن شاتون را به میل لنگ تنظیم کرده و از برخورد احتمالی بین این دو جلوگیری می کند. این یاتاقان که به عنوان یاتاقان شاتون معروف است، از نظر ساختار بسیار شبیه به یاتاقان میل لنگ است با این تفاوت که یاتاقان میل لنگ آزاد است و حرکت رفت و برگشتی پیستون را به یک حرکت چرخشی تبدیل می کند. یکی از نیم دایره های یاتاقان متحرک به شاتون متصل شده و دیگری پس از چرخش در اطراف محور میل لنگ به آن پیچ می شود. این یاتاقان ها فقط شیاردار هستند و هیچ سوراخی در آنها وجود ندارد.

یاتاقان های هر دو نوع ضخیم تر از میل لنگ هستند و فضای بین آنها را با روغن پر می کنند. این روغن در یک لایه بسیار نازک به دور میل لنگ میپیچد و در حالی که آن را درون یاتاقان معلق نگه داشته است، به حرکت جریان کمک می کند و ضربه یاتاقان را کامل می کند.

ياتاقان زدن

اصطلاح ياتاقان زدن معنای کلی دارد و نقص در عملکرد یاتاقان است. این قطعه مهمترین قسمت چرخشی موتور خودرو است. زیرا از اصطکاک بین قطعات فلزی در حال حرکت و چرخش جلوگیری می کند و بنابراین حرکت آن ها را آسان و سریعتر می کند. یاتاقان در موتور اتومبیل باعث می شود تا میل لنگ در یک لایه روغن غلت بخورد در حالی که اجازه می دهد تا چرخش آن راحت تر شود و از ساییدگی آن در سایر سطوح جلوگیری کند. 

اگر به هر دلیلی این لایه روغن بین یاتاقان و میل لنگ ایجاد نشود، بین فلزات سایش ایجاد می شود و با اصطکاک زیاد و ثابت آنها، دما افزایش می یابد و لایه های ياتاقان ابتدا سایش می کنند و سپس ممکن است ذوب شوند. به این نقص که باعث ساییدگی شدید و پارگی قسمت هایی مانند میل لنگ می شود یاتاقان زدن گفته می شود.

یاتاقان
یاتاقان زدن

دلايل یاتاقان زدن

اول از همه، باید توجه داشت که یاتاقان یکی از قطعات مصرفی با استهلاک زیاد خودرو است که باید برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات در دوره های زمانی خاص تعویض شود. اما فاکتورهایی نیز وجود دارند که در صورت مشاهده می توانند عمر مفید آن را افزایش دهند و عدم رعایت آن ها منجر به خرابی بلبرینگ و خرابی این قطعه می شود. این عوامل به شرح زیر است:

عدم تعویض به موقع روغن

روغن موتور ماده اصلی برای عملکرد صحیح یاتاقان است و عدم تغییر دوره آن به مرور زمان منجر به سه اتفاق و در نهایت خرابی یاتاقان و سایر قطعات موتور می شود. این 3 رویداد عبارتند از: ويسكوزيته روغن، کثیفی زیاد و کاهش سطح آن به دلیل حرارت زیاد موتور. البته این سه مشکل به مرور در روغن موتور رخ می دهد اما وقتی زمان تعویض آن فرا می رسد باعث می شود روغن کافی به بلبرینگ ها نرسد و کار آنها را مختل کند.

استفاده از روغن بی کیفیت

روغن های بی کیفیت از روغن کاری و روانکاری لازم برخوردار نیستند و می توانند باعث اختلال در عملکرد یاتاقان ها شوند.

رسوب بیش از حد روغن

رسوب بیش از حد در فیلتر باعث از بین رفتن خاصیت آن شده و آلاینده ها و رسوبات وارد شده به روغن در آن قرار می گیرند. این امر می تواند پمپ روغن را با مشکل روبرو کند و از پمپاژ روغن به خوبی در یاتاقان ها جلوگیری کرده و به طور یکسان به همه آنها نرسد.

رانندگی با دور موتور بالا

دور موتور بیش از حد ممکن است بیش از توان تحمل باشد و درجه حرارت بالا ایجاد شده توسط احتراق اصطکاک زیادی ایجاد می کند. در نتیجه، بلبرینگ ها و سایر قسمت های موتور به شدت آسیب می بینند.

مخلوط کردن آب و روغن

این مشکل به دلیل نقص در عملکرد واشر سرسیلندر و نشت آب خنک کننده سیلندرها به داخل روغن ایجاد شده و منجر به کاهش لغزندگی روغن و در نتیجه نقص در عملکرد بلبرینگ می شود.

یکی از دلایل اصلی خرابی تحمل علاوه بر نقص روغن موتور به هر دلیلی، افزایش دمای موتور و در نتیجه افزایش اصطکاک قطعات است. دمای موتور ممکن است به هر دلیلی مانند خرابی رادیاتور، کاهش حجم آب موتور یا قفل ترموستات افزایش یابد. بنابراین توجه به این موارد و انجام تعمیرات لازم در این قطعات می تواند از تحمل موتور جلوگیری کند.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.